Kürtaj nasıl yapılır ?

2016 senesi yaklaşırken İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi telefonla arayarak kürtaj nasıl yapılır doktor bey diye sual yönelten çok hasta oluyor, bazıları ise WhatsApp üzerinden bağlantı kurarak vakum ile kürtajın nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Zaten gebelik sonlandırma amaçlı gelenleri kürtaj metodları hakkında bilgilendirmeden geçmiyoruz bilirsiniz, ama yinede çocuk aldırma hakkında ön araştırma içinde olanlara kürtajın nası olduğunu açıklamaya gayret edelim diye bu yazıyı hazırladım.
Vakumlu kürtajın geliştirildiği yaklaşık 30 yıl öncesinden daha eski zamanları siz hatırlamazsınız ana evinizdeki bir veya iki kuşak yaşlı olan anne veya büyükannenizle konuşursanız tahmin ediyorum onlarında size kürtajla ilgili anlatacak hatıraları olacaktır, ultrasonla yönlendirilen vakum ile kürtaj yokken çocuk aldırma işlemi küret ile kazıma yöntemi ile yapılırdı ve rahim çepeçevre kazınarak uterusun iç dokusu olan endometrium komple kazınarak çıkartılırdı, böylece rahim içindeki gebelik kesesinin alındığından emin olunurdu. Tabi tahmin edersiniz bu künt işlem çok kanlı ve ağrılı geçerdi dolayısı ile 1980’lerde kürtaj olmak kadınların en büyük kabusu olurdu. Durun hemen korkarak sayfayı kapatmayın, vakum kürtaj sayesinde çocuk aldırmak tereyağından kıl çeker gibi kolay, acısız ve kansız hale gelmiştir.

Bu yazımızda vakumlu kürtajın tüm detaylarını yani modern kürtajın nasıl yapıldığını vermekle kalmayıp , kürtaj hakkında tanımsal bilgiler, 2016 yılı için İstanbul’da kürtaj fiyatlarının kaç para olduğu, halen yürürlükte olan kürtaj yasasına göre en geç kaç haftalık iken yasal kürtaj yapılabileceği, kürtajda yaş sınırlarının ne olduğu, çocuk aldırmak için eş rızası gerekirmi durumlarını, kürtaj sonrası dönemde ağrı, kanama gibi şikayetlerin olup olmadığı, kürtajdan sonra hamile kalmak zorlaşır mı , kürtaj sonrası ilk adet kaç gün sonra başkayacak, kürtajdan sonra cinsel ilişki ne zaman olabilir gibi Bakırköy’deki muayenehanemizi arayarak yöneltilen sorulara cevap vermek dışında çok popüler olan kızlık zarı dikimi uygulamalarımızıda detaylandırıyor, kızlık zarı dikimi fiyatı Bakırköy için ne kadardır açıklıyor, son olarakta vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti ameliyatları konularında önemli detayları sıralıyoruz.

Kürtajın nasıl gerçekleştiği veya bekaret zarı dikimi hakkında merak ettiğiniz herşey için İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, ayrıca telefonla aramaya çok müsait değilim diyorsanız WhatsApp üzerindende yazarak bağlantıya geçebilirsiniz. Mesajlarınıza ilk fırsatta cevap yazıyorum, günlük hasta trafiğimiz fazla olduğu için yanıt verme süremiz uzarsa lütfen kırılmayın.
İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemiz Atatürk hava limanına 10 dakikalık mesafededir, Avrupadan ve uzak illerden uçakla gelip , yarım saatte kürtaj veya kızlık zarı dikimi gibi işlemlerini yaptırıp aynı gün geri dönen birçok hastamız oluyor, sizde uzaklardaysanız bu formülü uygulayabilirsiniz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad No 9 Bakırköy İstanbul
( Kemerburgaz üniversitesi yanı, Bakırköy Kaymakamlığı karşı yukarısı )
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüsle geliş : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyün.
Vapurla geliş : Bakırköy iskelesinde inip kaymakamlık üzerinden yürüyünüz.
Şehirlerarası otobüsle geliş : Esenler otogarında inip metro ile incirli durağına gelip yürüyünüz.
Uçakla geliş : Atatürk havalimanında inip herhangi bir taxi ile 10 dakikada geliniz.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari Bu yazıyı facebook’ta paylaş
www.twitter.com/jinekologdr Bu yazıyı twitter’da paylaş
Doktora direkt ulaşmak için tıklayınız.
Skype: Drturgaykarakaya

Kürtaj nedir ?

Bakırköy’deki yerimizi arayan birçok hastadan bazıları kürtaj kelimesiyle ilgili tanımsal açıklamalarda istiyor, bu sizi şaşırtabilir, hatta kürtaj nedir bilmeyen olur mu diyebilirsiniz ama mazur görmek lazım. Küraj latince curettage yani kazıma anlamına gelen kelimeden kısaltılarak dilimize geçmiştir, birçok cerrahi tıp branşında dokuların kazınması anlamında teknik çerçevede kullanılır, ama tek başına kullanılırsa jinekolojide gebelik sonlandırma anlamı akla gelir.

Kürtaj nasıl yapılıyor ?

İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizi arayarak yada WhatsApp tan iletişime geçerek kürtaj nasıl yapılır veya vakum kürtaj tekniğinizi açıklarmısınız gibi istekler sıklıkla geliyor, her seferinde pratik açıklamalar yapıyoruz tabiki, ama isterseniz burayada yazalım ve vakumlu kürtajın nasıl yapıldığı konusunda kulak dolgunluğu oluşturalım;

1- Ultrasonla hamilelik haftası tespiti.
2- Rahim girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması işlemi.
3- Collum dilatasyonu.
4- Rahim kanalına karmen kanülü yerleştirilmesi.
5- Vakum cihazının karmen kanülüne takılmadı işlemi.
6- Negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı vakumlanması.
7- Ultrasonla rahim içi kontrolü.

Gördüğünüz gibi vakum ile kürtajda kazıma, kesme, dikme gibi korkutucu işlemler söz konusu olmaz. Ayrıca kürtaj sebebi ile vajina genişmez, karmen kanülü meşrubat pipeti kadardır.

Kürtaj fiyatları Bakırköy

2016 yılı için İstanbul Bakırköy’de kürtaj fiyatları üç aşağı beş yukarı ne kadardır diye hergün birçok hastamız soruyor, rakamsal fiyat bilgisini direkt olarak buraya yazamıyorum ama telefonla arayarak veya whatsapptan yazarak kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.
Prensip olarak İstanbul’da Bakırköy veya diğer semtlerde kürtaj ücretleri hamilelik haftası ile korelasyon gösterir, son adet tarihinizi hatırlıyorsanız ordan itibaren saydığınızda gebelik haftası örneğin 4 hafta ise en ucuz kürtaj fiyatları ile çocuk aldırabilirsiniz, ama 5 hafta, 6 hafta veya daha yukarı bir hamilelik durumu için bebek aldırma maliyetininde adım adım artacağını göz önüne almalısınız.

Kürtaj sonrası hamilelik

Birçok hamile bayan kürtaj sonrası hamilelik hakkında farklı endişeler taşırlar, sanıyorum yaşlı bayanların eski dönem kazıma kürtaj deneyimlerinden olumsuz etkilenmişlerdir, ama artık günümüzde vakum kürtaj ile gebelik sonlandırılıyor, yani rahim içi kazınmadığı için acısız ve nerdeyse kansız bir şekilde kürtaj edildiği için kürtaj sonrası hamile kalma konusunda herhangi bir sıkıntı olmaz, ne zaman isterseniz yeniden bebek yapabilirsiniz.

Kürtaj yasası

2016 yılı yaklaşırken hala kürtaj yasası çıktımı, kürtaj düzenlemesi ne zaman yürürlüğe girecek gibi sorularla çok karşılaşıyoruz, aslında son 10 yılda yeni bir kürtaj kanunu hazırlanmış değil, halen kürtajda üst sınır 10 hafta olarak devam ediyor. 18 yaşından küçükler yine anne veya babalarından izin alacaklar, resmi nikahlı bayanlarda eş rızası şartı var, başkasından gebe kaldınızsa resmi eşten nasıl izin alınacağı hala muamma.

Kürtaj günah mı ?

Bakırköy jinekoloji muayenehanemizi arayarak kürtaj günah mı hocam diye sorıyorlar, bende buna cevap verebilmem için ya Nihat Hatipoğlu yada Cübbeli hoca gibi ulema olmam lazım diye cevap veriyorum. Allahla kul arasına kimse giremez.

Kürtaj videosu

Sanıyorum plan dışı bir misafiri karnında konuk eden birçok bayan bu çocuk aldırma işleminin nasıl yapıldığını daha resimsel olarak kavrayabilmek için kürtaj videosu izlemek isterler, ama unutmayın, ülkemizde kürtajı videoya kaydetmek ve internette yayınlamak ciddi suçlar arasındadır, dolayısı ile sizin youtube gibi video paylaşım kanallarında bulduğunuz çocuk aldırma videoları aslında güncel vakum kürtaj yerine eski sistem kazıma ile yapılan kürtaj görüntüleridir ve aslı ile alakası yoktur, çok daha dramatize edilmiş ve korkunç görünüm yüklenmiştir.

Kızlık zarı dikimi Bakırköy

Bekaretini istemeden veya isteyerekte olsa kaybeden genç bayanlar daha sonra hayatı paylaşabileceği gerçekçi plan yapabilen erkeklerle karşılaştığında yeniden bakire olma ihtiyacı hissedebilirler. Bu durumda kızlık zarı dikimi Bakırköy için konuşursak jinekolojinin en fazla işlem gören uygulamalarındandır, 2 farklı metodla yapılabilir, kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi son 25 yıldır yapılmakta olan ve bekaret tamiri ameliyatlarında devrim niteliği taşıyan bir operasyondır, zar dikimi sonrası cinsel ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman kazanılır, biz Bakırköy’deki muayenehanemizde bekaret diktirmek için gelen hastaların %90’ına kalıcı flep uyguluyoruz. Buna karşılık çok daha eski bir metod olan geçici kızlık zarı dikimide halen talep görmeye devam ediyor, özellikle 10 gün içinde cinsel ilişki planı olan bayanlara yapılır, geçici zar dikiminde operasyondan sonra 10 gün içinde cinsel ilişkiye girme şartı vardır, yoksa yapılan işlem boşa gider. 2016 yılı yaklaşırken İstanbul Bakırköy’de uyguladığımız kızlık zarı dikimi fiyatları için telefonla veya whatsapp üzerinden bağlantı kurun.

Vajina daraltma ameliyatı Bakırköy

İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemizde uzun yıllar öncrsinden beri vajina daraltma ameliyatı yapmaktayız, güncel zamanda yani 2016 yılı yaklaşırken ve önceki son 10 yılda normal doğumdan kaynaklanan vajina genişlemesinin dışında hiç doğum yapmamış , evli olmayan fakat aktif cinsel yaşantısı olan bayanlarında aynı şikayetle vajina daraltma ameliyatı talep ettiklerini görüyoruz, ayrıca genelde 18-35 yaş arası sıklıkla tercih edilen kızlık zarı dikimi ameliyatlarının %60’lık bölümünde aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda istenmktedir, burda amaç ilk gece deneyiminde arzu edilen kızlık zarı kanaması dışında ilk defa cinsel ilişkiye giren bir bakirenin darlığınıda bu deneyime ilave etmektir. 2016 yılı için İstanbul Bakırköy’de uygulamakta olduğumuz vajina daraltma ameliyatı fiyatları için arayınız veya whatsapptan yazınız.

Labioplasti ameliyatı Bakırköy

Kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı genç bayanlar arasında kolay hatırlanan deyimlerdir ama sarkan vajinal dudakların tıparlanması ve ufaltılması anlamına gelen labioplasti ameliyatını hatırlamaları zor olabilir. Vajina girişindeki küçük dudakların sarkarak kıllı yapıya sahip büyük dudaklarıda aşması ve dil gibi aşağı doğru uzanması bayanlarda cinsel görünüm açısından olumsuzluk ortaya çıkartabiliyor ve İstanbul Bakırköy’deki muayenehanemize labioplasti ameliyatı için başvuran çok oluyor. Genellikle kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma ameliyatı isteyenler sarkma şikayetide varsa bu operasyonlarına labioplastiyide katmak istiyorlar. İstanbul Bakırköy’de uygulamakta olduğumuz labioplasti fiyatları için lütfen arayınız veya whassapp’tan yazınız.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli Cad no 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5529
0542 215 7274 WhatsApp
0532 221 3007

Reklamlar

“Kürtaj nasıl yapılır ?” için 6 yorum

 1. Kürtaj Ankara: Merabalar ben adetimde bir hafta gecikme yasadim ve ezcanede gebelik testi aldim yaptim sonuc pozitif cikti bekarim ve erkek arkadasimdan ayrildim bana yardimci olurmusunuz napmaliyim
  08 03 2015, 11:36 – Kürtaj Ankara: Ankarada yasiyprum internetden gordum burayi
  08 03 2015, 11:42 – Jinekolog Operatör Doktor: İstanbuldayız
  08 03 2015, 11:43 – Kürtaj Ankara: Anladim tskler

  Beğen

  1. Hocam ben uyyaturucu bgimlisiyim ve hamile kalmisim üzerine adet gordgum icin ve p duzenziz oldgum icin ankayamadim karni sisince anladim kimse almiyo babasi kim onud a tam kestiremiyorum napicagimi bilmiyorum intiharn esigindeyim bu hamileligi sonlandirmam lazim ne yapabilirim bilmiyorum cok kotu vaziyetteyim yalvarirm yardim edin 😦 kimselere soyleyemem ailem beni öldürür mahfoldum bittim yardim edin hocam neolur yardim edin kimsem yok yardim edin yalvarirm

   Beğen

 2. kürtaj nasıl yapılır diye raştırdım Kontrolu ucterli mi
  12 02 2016, 23:49 – Jin op dr turgay karakaya: Hayır
  12 02 2016, 23:49 – .: Gelebilirim yani
  12 02 2016, 23:50 – Jin op dr turgay karakaya: Dikim sonrasımı
  12 02 2016, 23:51 – .: Evet
  12 02 2016, 23:51 – Jin op dr turgay karakaya: Evet
  12 02 2016, 23:52 – .: Cok tesekkurler kusura bakmayin bu saatte rahatss ettim iyi geceler
  12 02 2016, 23:52 – Jin op dr turgay karakaya: Sizede

  Beğen

 3. Bakire bir kadının hamileliğinden şüphe ediyoruz hocam. Regl 6 gün gecikti. Ne yapılmalı anlayabilir miyiz? Hangi yöntemle anlaşılır bilgilendirir misiniz ?

  Beğen

Kürtaj Hakkında yorum yaz soru sor

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s