Vakumlu kürtaj Bakırköy

Vakumlu kürtaj Bakırköy’de özel jinekoloji muayenesi olarak bizde uygulanıyor. İstenmeyen bir gebelik sürecinin 10 haftayı geçmeyen bir safhasında iseniz hala geri dönüş için bir çıkış yolunuzu vardır, vakum kürtaj sistemli cerrahi müdahale ile gebeliğinizi sonlandırıp normal adet döngünüze kavuşabilirsiniz. Halk arasında çoçuk aldırma gibi isimlerde verilen vakumlu küretajın nasıl yapıldığı, kürtaj ücretlerinin ne kadardan başladığı, kaç dakika sürdüğü, kürtaj sonrasında iş hayatınıza ne zaman dönebileceğiniz, bilgilerin gizli olup olmayacağı, en son kaç haftaya kadar kürtaj yaptırılabileceği gibi bilgilere bu yazı ile pekala ulaşabilirsiniz. Ama bir alternatif olarak Bakırköy İstanbul’daki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayabilirsiniz, vakumlu kürtaj ücretlerini konuşabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den yazabilirsiniz, kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj fiyatları : Başka ülkelere göre oldukça ucuz kürtaj yaptırabileceğiniz bir ülkede yaşıyoruz, İstanbul’da kürtaj ücretleri jinekologlarca hergün değişim halinde olabiliyor ama geleneksel gebelik haftasına göre çocuk aldırma fiyatı belirlemek hala var. Siz kaç haftalık gebe iseniz ona uygun herşey dahil kürtaj maliyetinizi öğrenmek için WhatsApp 0532 221 3007 den yazabilirsiniz.

Vakumlu kürtaj nasıl yapılır ? : Kadın hastalıklarında en fazla tekrarlanan cerrahi müdahale sanıyorum ki küretajdır, doğum kontrolü uygulamak pratik olmadığı için nasılsa gebe kalmam diyerek, yada birkereden birşey olmaz mantığı ile birçok genç bayan gebe kalıyor ve kürtaj dışı güvenli sonlandırma metodu olmadığı için Bakırköy’deki jinekologların yolunu tutuyorlar. Kürtajın teknik uygulaması ultrasonla gebelik haftasının tayini ile başlar ve ardından rahim girişi lokal anestezi ile uyuşturulur, ilça etki gösterdikten sonra collum dilatasyonu yapılır, karmen kanülü yerleştirilip vakuma bağlanır, birkaç dakikada gebelik kesesi sıvılaşarak kanülden dışarı akar. Kürtaj sonrası mutlaka bir ultrason daha yapılır.

Kürtaj kanunu : Resmi gazetede yayına sunularak yürürlükte yerini alan kürtaj yasalarına göre 10. gebelik haftasından sonra gebelik sonlandırılamıyor, yani bu konuda limit 10 haftadır, 1 gün bile geçse kürtaj yasaktır. 18 yaşı doldurmuş olmak, resmi nikahlı ise eş onayı gibi başka detaylarda var, 17 yaş olanlarda anne veya baba izni ile yasal sürelerde olan gebelikler sonlandırılabiliyor.

İstanbul’da kürtaj yapılan yerler : Size net bir liste sunamayız, bu konuda birçok doktor kişisel sebeplerle kürtaj yapmak istemiyor, bazıları ise yapıyor, mesela ben yasal çerçevede kürtaj yapıyorum.

Reklamlar

“Vakumlu kürtaj Bakırköy” için 4 yorum

Kürtaj Hakkında yorum yaz soru sor

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s